Váš účet: Přihlásit | Registrovat
V košíku máte zboží za 0 Kč

Aktualizace IUCLID přináší vylepšení formátu oznámení toxikologickému středisku

Byla zveřejněna a zpřístupněna důležitá aktualizace softwaru IUCLID, která obsahuje nejen vylepšení a opravy, ale také změny formátu IUCLID.

07. listopad 2021

Změny v legislativě chemických látek

Seminář o změnách v povinnostech v dodavatelském řetězci při uvádění chemických látek a směsí na trh či do oběhu. REACH – základní pojmy, určení rolí v distributorském řetězci pro oznamování a označování. Nově omezené látky. CLP – základní pojmy, nebezpečné směsi, označování. Ohlašovací povinnost pro směsi – novela přílohy VIII CLP. UFI kódy. Evropský systém kategorizace výrobků. Databáze SCIP. Nový formát bezpečnostního listu. Včetně ročního přístupu k aplikaci: Průvodce podnikovou ekologií + komplet ILNO a značení odpadů. Možno i ON-LINE/OFF-LINE videozáznam. Včetně ročního přístupu k aplikaci: Průvodce podnikovou ekologií + komplet ILNO a značení odpadů. Možno i ON-LINE/OFF-LINE videozáznam.

Úplné znění

Nová verze softwaru IUCLID obsahuje aktualizovaný formát oznámení toxikologickému středisku (PCN) umožňující společnostem předkládat skupinová podání pro směsi. K dispozici jsou také další vylepšení pro přípravu a předkládání dat (ECHA 27. 10. 2021).

Nejnovější verze 4.0 formátu PCN, která je nyní součástí IUCLID 6 Cloud, je k dispozici od 27. října 2021.

Mezi nové funkce patří:

  • Možnost označit vícesložkové produkty pomocí vícesložkového identifikátoru výrobku;
  • Změny standardních receptur, které lze použít při sestavování oznámení pro směsi s neznámým nebo proměnlivým složením;
  • Další důvody pro aktualizaci, jako např. „ukončení prodeje výrobku“ a „změna složení směsi bez potřeby nového UFI“;
  • Změny ve výběru kategorií podle evropského systému kategorizace výrobků a doplnění nového typu balení.

Společnosti mohou nyní připravit a předložit skupinové podání, tzn. dokumentaci obsahující informace pro několik směsí. S cílem pomoci při této přípravě bylo zavedeno několik nových pravidel ověřování. Jsou uvedeny v aktualizovaném seznamu pravidel validace na internetových stránkách toxikologických center ECHA.

Další vylepšení portálu ECHA pro oznámení toxikologickým střediskům jsou očekávány již koncem tohoto roku.

Podpůrný materiál, včetně aktualizované praktické příručky PCN, seznamu pravidel ověřování a dokumentace ve formátu PCN, lze nalézt na internetových stránkách toxikologických center.

Další informace je možné získat z prezentace z Konference o bezpečnějších chemických látkách nebo je možné připojit se k připravovaným webinářům ECHA v listopadu 2021 (viz další informace).

Další informace:

Výklad povinností zaměřený na podnikovou praxi se dozvíte i na odborných kurzech věnovaných aplikované podnikové ekologii:

  • Změny v legislativě chemických látek

Autor: www.enviprofi.cz; MPO

Byla pro vás informace důležitá?

Potřebujete být neustále v obraze? Získejte zdarma prémiový přístup a bonusy navíc. Buďte ceněnným odborníkem

Podniková ekologie

Semináře, kurzy, školení

další odborné akce

© 2015 Envi Group s.r.o., návrh a vývoj KETNET s.r.o., připojeno k síti TaNET. Veškerý obsah je majetkem Envi Group s.r.o. a jakékoliv jeho šíření a kopírování bez předchozího písemného souhlasu je zakázáno.