Váš účet: Přihlásit | Registrovat
V košíku máte zboží za 0 Kč

Bezpečnostní karta pro výrobky s obsahem diisokyanátů

Diisokyanáty jsou látky senzibilizující dýchací cesty a kůži. Používají se zejména v polyuretanových výrobcích, jako jsou pěny, těsnicí materiály a nátěry. Nařízení REACH omezuje jejich používání v položce 74 přílohy XVII. K tomu se vám může hodit bezpečnostní karta výrobku.

08. srpen 2023

Zákon 205/2020 Sb. zrušil od 1.5.2020 povinná písemná pravidla pro vybrané nebezpečné vlastnosti CHLS. Pravidla (výtah důležitých informací z bezpečnostního listu) ale byla pro praxi dobrým řešením pro povinnost zpřístupnit pro zaměstnance informace uvedené v bezpečnostních listech látek nebo směsí, které pracovníci používají nebo jejichž účinkům mohou být během své práce vystaveni (požadavek čl. 35 nařízení REACH).

Zpracovávat pravidla (bezpečnostní karty, provozní pokyny apod.) pro používané CHLS a jejich umístění na místa, kde se s CHLS nakládá je už tedy jen dobrovolné, ale praktické. Pro běžné pracovníky je určitě užitečnější stručný výtah základních informací o CHLS než mnohostránkový bezpečnostní list.

Vzhledem ke specifickému omezení výrobků s obsahem diisokyanátů jsme pro vás připravili Bezpečnostní kartu pro výrobky s obsahem diisokyanátů.

Více o omezení použití diisokyanátů (školení pracovníků).

Výklad povinností zaměřený na podnikovou praxi se dozvíte i na odborných kurzech věnovaných aplikované podnikové ekologii:

  • Odborná příprava pro bezpečné používání diisokyanátů

  • Podnikový ekolog (2denní kurz)

    Dvoudenní intenzivní kurz pro funkci podnikový ekolog s praktickým návodem na zjištění povinností. Kompletní vzorová dokumentace.

  • Podrobný podnikový ekolog (4-denní kurz)

  • Legislativa životního prostředí v kostce

Autor: Ing. Zdeněk Fildán, ENVI GROUP

Byla pro vás informace důležitá?

Potřebujete být neustále v obraze? Získejte zdarma prémiový přístup a bonusy navíc. Buďte ceněnným odborníkem

Podniková ekologie

Semináře, kurzy, školení

další odborné akce

© 2015 Envi Group s.r.o., návrh a vývoj KETNET s.r.o., připojeno k síti TaNET. Veškerý obsah je majetkem Envi Group s.r.o. a jakékoliv jeho šíření a kopírování bez předchozího písemného souhlasu je zakázáno.