Váš účet: Přihlásit | Registrovat
V košíku máte zboží za 0 Kč

ADR PRO "NE"DOPRAVCE: Běžný podnik a jeho povinnosti k ADR, školení zúčastněných osob

Pravidla pro přepravu nebezpečných věcí po silnici platí nejen pro profesionální dopravce. Část povinností se týká také běžných firem. Zejména, pokud provádíte některé z následujících činností: Vozíte občas nějaké chemické látky či směsi (výrobky s nějakou nebezpečnou vlastností)? Nebo převážíte nebezpečný odpad? Odesíláte větší množství nebezpečných odpadů? Vykládáte či nakládáte chemické látky či směsi - příjem, vykládka či nakládka nebezpečných chemických látek/směsí? Seminář je vhodný i jako školení osob podílejících se na přepravě nebezpečných věcí. Včetně ročního přístupu k aplikaci: Průvodce podnikovou ekologií + komplet ILNO a značení odpadů. Možno i ON-LINE/OFF-LINE videozáznam.

Prezenčně i vysíláno i ON-LINE/OFF-LINE záznam

Pro případ, kdy se nemůžete fyzicky zúčastnit akce, je seminář vysílán i on-line přes aplikaci ZOOM (podrobnější návod k instalaci a použití aplikace). V případě zájmu o on-line vysílání uveďte prosím při objednání kurzu do poznámky "ON-LINE".

Další možnost je i off-line videozáznam (videoukázka semináře), kurz si tedy můžete pustit kdykoliv. V případě zájmu o off-line záznam uveďte prosím při objednání kurzu do poznámky "VIDEOZÁZNAM". 

Hlavní témata semináře:

 • občasná přeprava nebezpečných odpadů,
 • občasná přeprava chemických látek a přípravků,
 • příjem, vykládka/nakládka nebezpečných přípravků,
 • změny ADR,
 • praktický návod na zjištění povinností firmy a způsob jejich řešení.

Určeno pro:

Seznámení s problematikou povinností firem v oblasti přepravy nebezpečných věcí - ADR. Určeno pro pracovníky odpovědné za přepravu, odpady, chemické látky, logistiku, ekologii podniku, sledování aktuální legislativy a její plnění, zavádění a udržování systému managementu péče o životní prostředí podle ISO 14001.

Cílem semináře je představit přehledně a uceleně problematiku ADR pro firmy, které se nezabývají profesionálně přepravou nebezpečných věcí po silnici, ale občas potřebují něco převést, nebo se přepravy nebezpečných věcí účastní (příjem, vykládka/nakládka apod.). Účastníci se seznámí s aktuální legislativou týkající se ADR.

Proškoleni musí být všichni pracovníci, kteří přicházejí s nebezpečným zbožím do kontaktu. Nezáleží na tom, jestli jsou to např. dispečeři, závozníci, nebo zaměstnanci, kteří zboží balí, nakládají na vozidla, vykládají do skladu, manipulují s ním, plní plynové lahve, nebo jen administrativně odesílají. V každém z těchto případů musí pracovník znát své povinnosti podle silničního zákona a Dohody ADR.

Bonus:

Pokud si objednáte kurz u naší společnosti ENVI GROUP s.r.o., obdrží účastník kurzu od nás kompletní výbavu pro podnikového ekologa v hodnotě 8 999 Kč bez DPH:

Obsah kurzu

 1. Seznámení s problematikou - rozsah použití, platnost, použitelnost jiných předpisů
 2. Povinnosti účastníků přepravy z hlediska bezpečnosti
 3. Školení osob podílejících se na přepravě nebezpečných věcí
 4. Kontroly a jiná podpůrná opatření pro zajištění plnění bezpečnostních požadavků
 5. Bezpečnostní předpisy
 6. Vynětí z platnosti
 7. Obecné základy klasifikace nebezpečných věcí pro přepravu
 8. Seznam nebezpečných věcí pro přepravu – obecné seznámení
 9. Používání obalů (cisteren)
 10. Postupy při odeslání
 11. Značení obalů a vozidel
 12. Průvodní doklady
 13. Požadavky na konstrukci a zkoušení obalů (cisteren)
 14. Podmínky přepravy, nakládky, vykládky a manipulace
 15. Požadavky na osádku vozidel, jejich výbavu, provoz a průvodní doklady
 16. Požadavky na konstrukci a schvalování vozidel
 17. Přeprava podlimitního množství
 18. Balení v omezeném a vyňatém množství

Další informace

Účastnický poplatek zahrnuje občerstvení, studijní materiály. Účastník obdrží osvědčení o absolvování kurzu.

Způsob platby: fakturou či hotově na místě.

V případě, že se účastník odhlásí méně než 5 dní před konáním semináře, požadujeme storno poplatek ve výši 100% ceny semináře.

Máte zájem o toto školení

další informace:606 638 325
Lektor: Ing. Daniel Chrobok

Termíny

Seminář: ADR PRO "NE"DOPRAVCE: Běžný podnik a jeho povinnosti k ADR, školení zúčastněných osob.

Buďte ceněným odborníkem, mějte veškeré informace stále po ruce

Získejte ZDARMA prémiový přístup k informacím a bonusy navíc. Pokud potřebujete mít neustále aktuální přehled o podnikové ekologii, je toto volba pro vás

© 2015 Envi Group s.r.o., návrh a vývoj KETNET s.r.o., připojeno k síti TaNET. Veškerý obsah je majetkem Envi Group s.r.o. a jakékoliv jeho šíření a kopírování bez předchozího písemného souhlasu je zakázáno.