Váš účet: Přihlásit | Registrovat
V košíku máte zboží za 0 Kč

Povinnost

Povinnost vydávat písemná pravidla byla zrušena. Stávající i nová pravidla lze dále používat dobrovolně jako zdroj informací pro zaměstnance.

Předpisy

povinná pravidla zrušena zákonem 205/2020 Sb.

Komentář

Zákon 205/2020 Sb. zrušil od 1.5.2020 povinná písemná pravidla pro vybrané nebezpečné vlastnosti CHLS. Pravidla (výtah důležitých informací z bezpečnostního listu) ale byla pro praxi dobrým řešením pro povinnost zpřístupnit pro zaměstnance informace uvedené v bezpečnostních listech látek nebo směsí, které pracovníci používají nebo jejichž účinkům mohou být během své práce vystaveni (požadavek čl. 35 nařízení REACH; bod 5.13).

Zpracovávat pravidla (bezpečnostní karty, provozní pokyny apod.) pro používané CHLS a jejich umístění na místa, kde se s CHLS nakládá je už tedy jen dobrovolné, ale praktické. Pro běžné pracovníky je určitě užitečnější stručný výtah základních informací o CHLS než mnohostránkový bezpečnostní list.

Grafické symboly pro tvorbu bezpečnostní dokumentace a vzorová pravidla pro vybrané látky a směsi (bezpečnostní karty) jsou k dispozici  v sekci Vzory a příklady ke stažení.

Byla pro vás informace důležitá?

Potřebujete být neustále v obraze? Získejte zdarma prémiový přístup a bonusy navíc. Buďte ceněnným odborníkem

Semináře, kurzy, školení

další odborné akce

© 2015 Envi Group s.r.o., návrh a vývoj KETNET s.r.o., připojeno k síti TaNET. Veškerý obsah je majetkem Envi Group s.r.o. a jakékoliv jeho šíření a kopírování bez předchozího písemného souhlasu je zakázáno.