Váš účet: Přihlásit | Registrovat
V košíku máte zboží za 0 Kč

Nalejvárna: 3denní kurz i pro (ne)chemiky

Za tři dny získáte ucelený přehled o povinnostech v dodavatelském řetězci, legislativních požadavcích na bezpečnostní list- který se ve druhém dni naučíte sestavit nebo kontrolovat, včetně všech souvisejících činností (klasifikace, hledání dat, doplňování dat z expozičních scénářů..). Třetí den se z praktického hlediska zaměříme na expoziční scénáře, jak je číst a jak používat informace v nich obsažené. Můžete se přihlásit i na jednotlivé dny! Včetně ročního přístupu k aplikaci: Průvodce podnikovou ekologií + komplet ILNO a značení odpadů.

Partnerská akce - ReachSpektrum

Obsah

1. Den: Chemická legislativa v praxi

Kurz, který vám dá jasný a ucelený přehled o povinnostech dodavatelského řetězce od výrobců a dovozců, přes následné uživatele, distributory až ke konečným prodejcům. Tento kurz umožní dát do praktických souvislostí všechny povinnosti spojené se základními nařízeními pro chemii REACH (1907/2006) a CLP (1272/2008).

Vhodný pro: Nové pracovníky ve firmách nebo pracovníky, kteří mají nově na starost nařízení REACH a CLP, pracovníky odpovědné za nákup/prodej/pou­žívání chemických látek a směsí, za ekologii podniku i všechny ostatní, kteří si chtějí zopakovat základy nařízení REACH a CLP.

2. Den: Bezpečnostní list

Přestože má bezpečnostní list přesně stanovená pravidla, jak jej sestavit i formát, jak má vypadat, neexistuje v chemii různorodější dokument. Slouží k předávání informací v dodavatelském řetězci. Pro konkrétní směs se naučíte sestavit nebo kontrolovat bezpečnostní list včetně všech souvisejících činností (klasifikace, hledání dat, doplňování dat z expozičních scénářů..). Kurz předpokládá základní znalosti v oblasti klasifikace směsí a označován

Vhodný pro: Pracovníky ve firmách, kteří mají na starost bezpečnostní listy a jsou zodpovědni za kontrolu bezpečnostních listů dodavatelů, pracovníky odpovědné za nákup/prodej/pou­žívání chemických látek a směsí.

3. Den: Scénáře expozice

Expoziční scénář je povinná příloha bezpečnostního listu na nebezpečnou čistou chemickou látku, která je registrována v množství větším než 10 tun za rok. Na kurzu vás seznámíme s rozšířeným bezpečnostním listem a různými typy expozičních scénářů a projdeme stručné principy tvorby expozičních scénářů. Na scénáře expozice se opět zaměříme také z praktického hlediska na příkladu konkrétního scénáře. Ukážeme si jak vyhledat data pro porovnání s údaji ve firmě, možnosti zapracování relevantních dat z expozičních scénářů složek do BL na směs, upřesníme všechny povinnosti související s ES a na konec budou zařazeny praktické zkušenosti s expozičními scénáři.

Vhodný pro: Výrobce chemických směsí a uživatele chemických látek. Pro pracovníky ve firmách, kteří mají na starost bezpečnostní listy, pracovníky odpovědné za kontrolu bezpečnostních listů a zavádění expozičních scénářů do praxe.

Můžete se přihlásit i na jednotlivé dny:

Doporučujeme účast na celém bloku kurzů, které na sebe logicky navazují a zajistí vám ucelený přehled o povinnostech v dodavatelském řetězci, legislativních požadavcích na bezpečnostní list a expoziční scénáře. Můžete se ale přihlásit i na jednotlivé dny.

Cena jednotlivého dne je 4 900 Kč bez DPH/den. V případě zájmu o jednotlivé dny prosím napište individuální objednávku na mail info@envigroup.cz.

Bonus:

Pokud si objednáte kurz u naší společnosti ENVI GROUP s.r.o., obdrží účastník kurzu od nás kompletní výbavu pro podnikového ekologa v hodnotě 3 025 Kč (2 500 Kč bez DPH):

Určeno pro:

osoby dotčené nařízením REACH a CLP, tj. výrobce, dovozce, následné uživatele, distributory. Dále pro pracovníky odpovědné za nákup/prodej/používání chemických látek a směsí, za ekologii podniku, sledování aktuální legislativy a její plnění.

Další informace:

Účastnický poplatek zahrnuje občerstvení, studijní materiály. Účastník obdrží osvědčení o absolvování kurzu.

Způsob platby: převodem.

V případě, že se účastník odhlásí méně než 5 dní před konáním semináře, požadujeme storno poplatek ve výši 100% ceny semináře.

Máte zájem o toto školení

další informace:606 638 325
Lektor: Partnerská akce: Ing. Hana Krejsová (ReachSpektrum)

Termíny

Seminář: Nalejvárna: 3denní kurz i pro (ne)chemiky.
Termíny připravujeme, aktuálně žádné vypsané nejsou.

Buďte ceněným odborníkem, mějte veškeré informace stále po ruce

Získejte ZDARMA prémiový přístup k informacím a bonusy navíc. Pokud potřebujete mít neustále aktuální přehled o podnikové ekologii, je toto volba pro vás

© 2015 Envi Group s.r.o., návrh a vývoj KETNET s.r.o., připojeno k síti TaNET. Veškerý obsah je majetkem Envi Group s.r.o. a jakékoliv jeho šíření a kopírování bez předchozího písemného souhlasu je zakázáno.